Temat: Niemcy coraz starsi - szukajcie pracy jako opiekunowie

Cześć wszystkim! Mam swoisty apel do osób, które narzekają na bezrobocie, albo na zbyt małe zarobki opiekunek, pielęgniarek. Z własnego doświadczenia mogę Wam polecić, abyście szukali pracy jako opiekunki osób starszych w Niemczech. Wszystko to, z powodu starzejącego się społeczeństwa niemieckiego. Tam nigdy nie zabraknie pracy. Czy ktoś z Was podziela moje doświadczenia?

2

Odp: Niemcy coraz starsi - szukajcie pracy jako opiekunowie

Może podpowiesz, jakie predyspozycje są potrzebne do pracy opiekunki nad osobami starszymi? Z pewnością nie każdy może wykonywać taki zawód, nie każdy się nadaje.

Ja po lekturze artykułu: http://laxocare.pl/spoleczenstwo-niemieckie-sie-starzeje/ zapragnęłam pracować jako opiekunka osób starszych. Społeczeństwo niemieckie się starzeje, toteż na pewno wiele osób będzie potrzebnych w charakterze opiekunki. W wielu przypadkach potrzebne jest doświadczenie i dobra znajomość niemieckiego, dlatego już teraz warto dbać o swoją atrakcyjność na rynku pracy w tym sektorze.

4

Z pewnością trzeba być cierpliwym i nie być leniwym. Może trafić Ci się osoba obłożnie chora, której trzeba będzie pomóc wstać, pomóc przy korzystaniu z toalety, zrobić i przynieść posiłek oraz posprzątać w domu czy wyjść na zakupy. Trzeba więc być przygotowanym na to, że prowadzenie domu będzie na naszej głowie.

5

Jeśli chcecie dobrze przygotować się do pracy jako opiekunka osób starszych, warto spędzić trochę czasu na stronie internetowej firmy Laxo Care Sp. z o.o.. Można tam znaleźć wiele materiałów pomocniczych dla początkujących opiekunek. Ponadto w każdej ofercie pracy opisany jest zakres obowiązków i konkretne wymagania względem kandydatów. Niektóre starsze osoby wymagają na przykład braku nałogów.

6

Ja znalazłam pracę jako opiekunka za pośrednictwem tej właśnie firmy. Wówczas macie pewność, ze nie traficie na jakichś oszustów, tylko na osoby starsze, które naprawdę potrzebują pomocy, lub towarzystwa. Taka praca nie jest oczywiście łatwa, ale jest także dobrze płatna.

7

Dodam też, że na stronie podanej przeze mnie, znajdziesz też wyczerpujące opowieści kobiet, które pracowały jako opiekunki. Ich spojrzenie na tę pracę jest obiektywne i może Ci pomóc w podjęciu ostatecznej decyzji.