Temat: Jakie ma zasady działania defibrylator?

Cześć. Jestem wykładowcą na kierunku ratownictwo medyczne, a dodatkowo prowadzę własne badania naukowe. W związku z tym jestem ciekawa, ilu z Was tak naprawdę wie do czego służy defibrylator?

2

Odp: Jakie ma zasady działania defibrylator?

Wydaje mi się, że wiele osób wie, co to jest za sprzęt i, że służy do ratowania życia.

3

Koleżanka ma chyba na myśli, czy wiemy, w jaki sposób działa dokładnie. Służy przede wszystkim do przeprowadzania resuscytacji w przypadku zatrzymania się krążenia.

4

Tak naprawdę, dzięki nowoczesnym rozwiązaniom każdy może korzystać z urządzenia jakim jest defibrylator zasady działania nie są skomplikowane, ponieważ nowoczesne urządzenia praktycznie same przeprowadzają przez cały proces. Szczegóły dostępne są na stronie: https://www.hsmedical.pl/wiedza/defibrylator-serca-zasada-dzia%C5%82ania i stąd właśnie się dowiedziałem, że mogą z niego korzystać nie tylko osoby z wykształceniem medycznym.

5

Naprawdę? Trudno w to wierzyć!

kolega ma rację! Dokładnie tak jest i zastanawiałam się, ile osób zdaje sobie z tego sprawę

7

To mnie bardzo zaskoczyłaś. Chociaż ja nie wiem, czy umiałbym w ogóle posługiwać się takim urządzeniem. Bałbym się, że zrobię komuś krzywdę.

8

Właśnie niepotrzebnie, bo ten sprzęt prowadzi Cię w trakcie udzielania pomocy, wiec nie zrobisz niczego zagrażającemu życiu.