Temat: Jak zapewnić dobre oświetlenie w warsztacie?

Bardzo lubię majsterkować i tworzyć coś z niczego. Co prawda mam coraz mniej czasu na moje hobby, ale jeszcze raz na jakiś czas udaje mi się wymknąć z domu do warsztatu. Problemem jest jednak światło, które jest dość mizerne. Chciałbym coś w ty kierunku zmienić, bo wzrok już nie ten, a pracuje jednak z małymi przedmiotami. Jak najlepiej doświetlić obszar roboczy.

2

Odp: Jak zapewnić dobre oświetlenie w warsztacie?

Okularki drogi kolego dobre trzeba kupić, wtedy nie jest to tak uciążliwe. Ja pracuje przy zegarkach, wiec dopiero tutaj mam miniaturowe czesci do obrobienia. Ale to już inna pólka sprzetu. Tutaj musze mieć specjalne lampy na biurko i lampy podwieszane, żeby nie zrobić żadnego błędu.

3

No w Twojej branży to zrozumiałe smile)) Nie chciałbym dostać zegarka, który będzie chodził w drugą strone smile

4

Zajrzyj sobie tutaj http://www.gitmarket.pl/lampy-warsztatowe/ to odpowiednie lampy do warsztatu. Oceń i sprawdź przydatność, jestem przekonany, że cenowo są najlepsi.

5

Takie lampy jak najbardziej. Chodzi mi jeszcze po głowie wersja oświetlenia stołowego, które daje mocne światło w określonym miejscu.

6

To też niezły pomysł.

7

Ja bym przede wszystkim zadbała o światło na ścianach. Dzieki temu efekt oświetlenia całego pomieszczenia jest dużo lepszy. Idealnie nada się dobry kinkiet ścienny, który samodzielnie zamontujesz. W końcu majsterkowanie masz we krwi

8

Dobre są też wszystkie rodzaje ledów. Taką lampę led w profil wsadzić i montaż jest już dziecinnie prosty. Moc musisz sobie dobrać samodzielnie, bo jest w tym przypadku bardzo duży wybór.