Temat: W które urządzenia ułatwiające opiekę nad osobą niepełnosprawną warto się zaopatrzyć?

Które są najbardziej przydatne i bez jakich wręcz nie można się obyć? Od niedawna zajmuję się taką osobą i nie jestem jeszcze obeznana w tym sprzęcie przez co sprawia mi to sporo problemów. Na pewno jest wiele możliwości, by to zmienić i ułatwić opiekę sobie i jej, będę więc wdzieczna za wypowiedzi.

Odp: W które urządzenia ułatwiające opiekę nad osobą niepełnosprawną warto się zaopatrzyć?

To zależy jaki jest stopień niepełnosprawności, bo osoba leżąca ma inne wymagania niż poruszająca się czy częściowo sprawna. W przypadku tej pierwszej niezbędne jest przede wszystkim zadbanie o to, żeby nie doszło do odleżyn, a więc wszelkie specjalne materace itp. Poza tym bardzo przydaje się łóżko elektryczne, to jest wielka wygoda szczególnie dla osoby leżącej ale dla opiekuna też, na przykład jeśli chodzi o karmienie czy zmianę pozycji. Dla osoby poruszającej się na wózku ważny jest przede wszystkim dobrze dobrany dla niej wózek, ale też na przykład schodołaz który sprawi, że zjeżdżanie ze schodów nie będzie problemem, to jest o wiele lepsze wyjscie niż rampy i często też jedyne jakie wchodzi w grę. Coraz więcej osób kupuje takie produkty a jeszcze do niedawna mało kto o nich wiedział

3

Odp: W które urządzenia ułatwiające opiekę nad osobą niepełnosprawną warto się zaopatrzyć?

Bardzo przydatne są też różnego rodzaju podnośniki i to akurat są akcesoria niezwykle przydatne i dla osób leżących, i tych, które jeżdżą na wózku. Za pomocą takich podnośników można na przykład przenieść się na wózek z łóżka czy też przetransportować nieruchomą osobę do kąpieli. Takie sprzęty można znaleźć w ofercie firmy Maza Med i oczywiście kupić

No jasne, zapomniałam o podnośnikach, właściwie to podstawa, nawet jeśli chodzi o te najprostsze dzięki którym można się po prostu podciągnąć i dźwignąć.

To brzmi bardzo interesująco, chyba na początek przydałoby mi się coś takiego, a potem mogę pomyśleć o bardziej zaawansowanych urządzeniach gdy chory zacznie być bardziej samodzielny. Przejrzę te podnośniki Mazamed, dzięki, myślę że bardzo ułatwi mi to wykonywanie codziennych czynności smile

6

Nie ma za co