Temat: Jakie rośliny miododajne najbardziej opłaca się kupić?

Witam, mam kilka uli od niedawna i chciałbym posiać albo posadzić pożytkowe rośliny wokół, żeby zwiekszyc produkcję miodu. Udało mi się nawet znaleźć dużo gatunków ale które waszym zdaniem, bazując na waszym doświadczeniu najbardziej opłaca się zamawiać?

2

Odp: Jakie rośliny miododajne najbardziej opłaca się kupić?

Wysiałam żółty rumian przy ulach bo pachnie bardzo intensywnie i ma długi okres kwitnięcia a cena jest bardzo niska. Czy ilośc miodu wzrosła? Zdecydowanie tak, dlatego jeśli ktoś mógłby polecić jakieś inne niedrogie a wydajne pod tym wzgledem rośliny to byłabym wdzięczna.

3

Słyszałem własnie o rumianie bardzo dobre opinie ale cały czas zachęcam do wypowiadania się w tym temacie smile

4

Cześć. Zajrzyjcie sobie tu: http://sklep.sadzonki-kubiak.pl/sklep/k … iododajne/, bo są tam wymienione bardzo fajne rośliny, a jakbyście chcieli kupować to tańszych raczej nie znajdziecie. Sklep sprawdzony i pewny, jak zamówiłam rośliny miododajne to pomyślałam że może zrobię małe zmiany w ogrodzie i zrobiłam :]. Płaciłam tak niedrogo za sadzonki że można sie było troche pobawić, a efekty bardzo fajne bo rośliny porosły ładne i zdrowe smile

5

Czyli pszczoły nie mogą sobie same latac i zbierać nektaru z okolicznych kwiatów tylkot rzeba coś sadzić? Pytam bo chciałem robić na wiosnę ul ale teraz to już nie wiem czy sie zdecyduje.

6

Dobrze żeby pszczoły miały dostęp do odpowiednich roślin jak najbliżej bo jak już pisali wyżej wzrasta wtedy produkcja miodu. Dlaczego chcesz sobie odpuszczać? takie rośliny prawie nic nie kosztują a będziesz mieć więcej miodu, a do tego dochodzi ładne podwórze pełne kwiatów smile Pozdrawiam.

7

Napisałem to zanim sprawdziłem ceny także nie było tematu big_smile

8

Hej. Jak dotąd nie myslałam o ulach ale jeśli macie zamiar kupić porządne rośliny i nie wydac przy tym fortuny to Gospodarstwo Szkółkarskie Kubiak jest strzałem w dziesiątkę. Cały ogród zrobiłam niskim kosztem, a o czym warto wspomnieć widać że rośliny nie były niczym faszerowane, rosną i owocują zdrowo.