Temat: Co myślicie o naziemnych zbiornikach na deszczówkę?

Cześć! Ostatnio poczytałem sobie w jednym piśmie, ile przeciętna rodzina potrafi zużyć wody w czasie jednego dnia. U nas dodatkowo, oprócz tego, że mamy trójkę dzieci, to jeszcze mamy duy ogród o który trzeba zadbać, a deszcz nie zawsze pada, wiadomo. Nic dziwnego, że rachunki za wodę są c najmniej kosmiczne. Dlatego pomyślałem o tym, żeby zamontować zbiornik na deszczówkę. Ni ejakiś specjalnie duzy, ale taki, żebym mógł przynajmniej podlać krzewy, dlatego też pomyślałem o naziemnym zbiorniku. Kwestia tego, czy to rzeczywiście przyniesie jakieś realne korzyści?

2

Odp: Co myślicie o naziemnych zbiornikach na deszczówkę?

Jak dla mnie dobry ruch smile Polsce, nie wiem, czy wiesz, generalnie grozi pustynnienie. Tymczasem wielu naszych rodaków trwoni wodę, jakby to było dobro, które się nie wyczerpuje. A otóż nie, drodzy państwo, pitna woda się zużywa i to szybciej, niż nam się wydaje.

3

Trudno się z kolegą nie zgodzić. Zresztą, to już widać co lato, jak niektóre rzeki potrafią wysychać… Co do natomiast opłacalności, to wydaje mi się, że generalnie to zależy jak duży zbiornik zamówisz. Bo co z tego, jak postawisz sobie zbiornik 100 litrów, jak Ci nie wystarczy na podlanie całego trawnika? Musisz sobie mniej więcej wyliczyć, ile wody potrzebujesz na podlanie ogrodu. N i czy ewentualnie chcesz też z tej wody korzystac w domu.

4

Z deszczówki w domu?

5

Owszem, jest taka możliwość smile Wykorzystuje się ją w pralkach, zmywarkach i innych urządzeniach. Nie myślę, żeby była wodą pitną, no ale jak możesz zaoszczędzić na praniu, kiedy myjesz deszczówką, to chyba też fajna opcja, prawda?

6

Zdecydowanie smile To słuchajcie… ma ktoś jakiś kontakt do firmy, która się zajmuje sprzedażą takich zbiorników? Chętnie przyjrzałbym się im jeszcze bliżej, nim podejmę decyzję.

7

Siema stary! Generalnie dobry ruch, podwójnie Eko, bo ekologiczny i ekonomiczny wink Sam zobaczysz, jak spadną Ci rachunki. Co do zaś strony z naziemnymi zbiornikami na deszczówkę, to proponuję zajrzeć pod adres http://zbiornikinadeszczowke.com/38-naz … deszczowke. Masz tam różnej pojemności zbiorniki i na deszczówkę i na wodę pitną. Generalnie bardzo fajne rozwiąanie.