Temat: Co wchodzi w skład zestawu do resuscytacji?

Wiele się mówi o resuscytacji, ale tak naprawdę to do końca nie wiem, jak się powinno udzielać pierwszej pomocy i co wchdozi w skłąd sprzętu ratowniczego, którego się używa na tak zwany pierwszy rzut. Może kto ma do czynienia z nim na co dzień i opisze o co w tym wszystkim chodzi.

2

Odp: Co wchodzi w skład zestawu do resuscytacji?

Powiem Ci szczerze, żę bardzo dużo by o tym pisać, ale najważniejsze jest to, żę sprzęt tego typu to podstawowe wyposażenie każdej ekpiy ratowniczej. W jego skłąd wchodzi drobnica, jak maseczki do szcztucznego oddychania, maski czy produkty do intubacji. Ale jest też coś grubszego, co jest bardzo wartościowe jeśli chodzi zarówno o ceny, jak iniesienie pierwszej pomocy. TO na przykłąd defibrylator, który znacie z różnego rodzaju filmów. Bez tego nie da się ratować życia smile))

3

No też jestem tego zdania, jeśli chodzi o masaż serca...

Taka walizka, która zawiera pełny zestaw może kosztować i kilkadziesiąt tysięcy, ale ile może pomóc...Znam kilka osób z branży medycznej i większość z nich robi zakupy tego rodzaju sprzętu tutaj http://www.dowan.com.pl/oferta/spencer/ … uscytacja/, bo każdy zestaw do resuscytacji jest przygotowany do użycia.

5

Hehe, tutaj docierania jak w przypadku samochodu to być raczej nie może...

6

Dobre...

7

Ja kiedyś miałem do czynienia z takim zestawem, ale na szczęście tylko pokazowo. Brałem udział w zajęciach udzielania pierwszej pomocy i od tamtej pory wiem mniej więcej jak to zrobić. Ale oczywiście nie czuje się w tym specjalistą. Warto jednak znać podstawy, bo nigdy nie wiadomo, kiedy one się przydadzą.