Temat: Jak skorzystać z pomocy komornika w Krakowie?

Dzień dobry. Mam pytanie jak skorzystać z pomocy komorników w celu odzyskania pewnego bardzo zaległego długu. Nie mogę się doprosić o swoje pieniądze, mam wszystko udokumentowane i tracę powoli cierpliwość…

2

Odp: Jak skorzystać z pomocy komornika w Krakowie?

hmmmm, tak po prostu to nie możesz nic zrobić w tej sprawie. W sensie nie możesz działać bo taki masz kaprys. Pierwszą rzeczą jest udanie się do sądu i założenie stosownej sprawy. Ważne jest tutaj to, że chciałeś dogadać się polubownie, ale nic z tego nie wyszło. Jak masz na to dowody to nawet lepiej.

3

Kurczę, dużo latania z tym będzie…no dobra, a jak dostanę już stosowny wyrok na moją korzyść to co dalej z tym fantem mam zrobić??? Sąd leci dalej z odzyskaniem należnych pieniędzy?

4

Nie, sąd wydaje tylko stosowny wyrok. Z takim wyrokiem możesz sobie iść do komornika w Krakowie i tam już załatwiać kwestie odzyskania długu. Zresztą co tu dużo pisać, wystarczy, że sobie zajrzysz na stronkę http://www.krakow-komornik.com.pl/ i poczytasz dokładnie jak to wygląda. Masz też od razu godziny pracy kancelarii, więc wszystko podane jak na talerzu wink

5

Miałem podobny problem jak Ty, także długo bujałem się na własną rękę chcąc odzyskać kasę, myśląc, że idąc do sądu sprawa się będzie latami ciągnęła. Teraz wiem, że jest inaczej. Idź naprawdę, warto, szczególnie jak chodzi o większą kasę. Po otrzymaniu wyroku komornik bardzo szybko wyegzekwował kasę.